Hakkımızda

"İLK BİLGİSAYARIN İCADI"

  1622 senesinde icat edilen ilk bilgisayarın abaküs olduğu, William Oughtred’in icat ettiği söylenebilir. Ancak günümüz bilgisayarlarına benzeyen ilk örnek Fark Makinesini, İngiliz matematikçi olan Charles Babbage tarafından 1833-1871 seneleri arasında tasarlayarak çalıştırmayı başarmıştır.

   Bilgisayar kendisine yüklenen verileri depolayan ve ihtiyaç duyulduğunda sunan akılla bir sistemdir. İcat edilen ilk bilgisayara ENIAC adı verilmiştir. Bilgisayarın buluşundan itibaren şaşırtan gelişim basamakları olmuştur. Bilgisayar ilk icar edildiği zaman bir odaya kaplayacak büyüklükteyken günümüze neredeyse cebimize girebilecek şekilde küçülmüştür.

   

Benim Bilgisayar ile tanışmam 1995 yılında esnaf olan babamın işyerinde vadeli satışları takip amaçlı bir yazılım kullanmak için almış olduğu şimdinin antikası bir bilgisayar ile oldu. O zamanlar sadece oyu amacıyla sevdiğim ve başına oturmaya can attığım bilgisayar şimdilerde işim ve mesleğim haline geldi.

Hiç aklımda olmayan bir sektöre bir arkadaşımın vesilesi ile girerek şuanda AKINSOFT Firmasının Bayisi olarak yazılım satış teknik destek ve bilgisayar bakım onarım ve  benzeri hizmetler de insanlara faydalı olmaya çalışıyorum.